Toggle menu
Toggle preferences menu
Toggle personal menu
Et ole kirjautunut
Your IP address will be publicly visible if you make any edits.

Ero sivun ”Esineet” versioiden välillä

Sarastus Wikistä
Lisätty kultatanko valikkoon
Lisätty kultalevy valikkoon
 
Rivi 484: Rivi 484:
|*[[Tiedosto:Bouquet.png|25px]] [[Kukkakimppu]]
|*[[Tiedosto:Bouquet.png|25px]] [[Kukkakimppu]]
|-
|-
|*[[Tiedosto:Kultatanko.png|25x25px]][[Kultatanko]]
|*[[Tiedosto:Pixil-frame-0 (2).png|25x25px]] [[Kultalevy]]
|-
|*[[Tiedosto:Kultatanko.png|25x25px]] [[Kultatanko]]
|-
|-
|*[[Tiedosto:Written_paper.png|25px]] [[Kirjoitettu paperi]]
|*[[Tiedosto:Written_paper.png|25px]] [[Kirjoitettu paperi]]

Nykyinen versio 4. joulukuuta 2025 kello 13.28

Tämä sivu on lista Sarastuksen uniikeista esineistä.

Aseet ja puolustautuminen
* Kilpi
* Pyörökilpi
* Ritarikilpi
* Rautainen hevospanssari
* Rengashaarniskan kypärä
* Rengashaarniskan rintapanssari
* Rengashaarniskan housut
* Rengashaarniskan kengät
* Rautakypärä
* Rautarintapanssari
* Rautahousut
* Rautakengät
*Rautamiekka Rautamiekka
* Suurmiekka
* Sotakirves
* Sotanuija
* Sotavasara
* Sapeli
* Pitkäsapeli
* Salkoase
* Rapiiri
* Tikari
* Puukko
* Pitkämiekka
* Peitsi
* Keihäs
*Varsijousi Varsijousi
*Nuoli Nuoli
* Kävelykeppimiekka
* Kahleet
* Korinttilaiskypärä (ilman tupsua)
* Korinttilaiskypärä (tupsulla)
* Kattilakypärä
* Umpikypärä
* Basinetti
* Gjermundbu-kypärä
* Härkäkypärä
* Sarvikypärä
* Turbaanikypärä
Työkalut
* Pihdit
* Pajavasara
*Rautahakku Rautahakku
*Rautakirves Rautakirves
*Rautalapio Rautalapio
*Keritsimet Keritsimet
*Tulukset Tulukset
*Rautakuokka Rautakuokka
*Ämpäri Ämpäri
* Sirppi
* Kuorimarauta
* Hiomakivi
Vaatteet ja asusteet
* Kruunu
* Baskeri
* Sulallinen baskeri
* Hellehattu
* Knalli
* Rusetti
* Lierihattu
* Lierihattu
* Teloitushuppu
* Sulkahattu
* Kukkaseppele
* Karvalakki
* Heinähattu
* Metsästäjän hattu
* Narrinhattu
* Laakeriseppele
* Paimentolaishattu
* Silinteri
* Tirolihattu
* Noidanhattu
* Keffiyeh
* Kävelykeppi
Kasvit ja siemenet
* Mustikkapensas
* Osmankäämi
* Puolukkapensas
* Viiniköynnös
* Viiniköynnöksen siemenet
Kuutiot
*Alasin Alasin
* Pikkukivi
* Mukulakivisalaovi
* Kiviaita
* Kivikyltti
* Kivitiilisalaovi
* Kivitiililuukku
*Sora Sora
* Andesiittitiili
* Andesiittitiililaatta
* Andesiittitiiliportaat
* Andesiittikartio
* Dioriittitiili
* Dioriittitiililaatta
* Dioriittitiilisalaovi
* Dioriittitiililuukku
* Dioriittitiiliportaat
* Dioriittipikkutiili
* Dioriittipikkutiililaatta
* Dioriittipikkutiiliportaat
* Dioriittikartio
* Dioriittiaita
* Graniittitiili
* Graniittitiililaatta
* Graniittitiilisalaovi
* Graniittitiililuukku
* Graniittitiiliportaat
* Graniittipikkutiili
* Graniittipikkutiililaatta
* Graniittipikkutiiliportaat
* Graniittikartio
* Graniittiaita
* Hiekkakivitiili
* Hiekkakivitiililaatta
* Hiekkakivitiiliportaat
* Hiekkakivipikkutiili
* Hiekkakivipikkutiililaatta
* Hiekkakivipikkutiiliportaat
* Tumma hiekkakivi
* Tumma hiekkakivilaatta
* Tummat hiekkakiviportaat
* Sileä tumma hiekkakivi
* Sileä tumma hiekkakivilaatta
* Sileät tummat hiekkakiviportaat
* Tumma hiekkakivitiili
* Tumma hiekkakivitiililaatta
* Tumma hiekkakivitiilisalaovi
* Tumma hiekkakivitiililuukku
* Tummat hiekkakivitiiliportaat
* Tumma hiekkakivikartio
* Tumma hiekkakivimuuri
* Tuffipikkutiili
* Tuffipikkutiiliportaat
* Tuffitiilisalaovi
* Tuffitiililuukku
* Tuffipikkutiililaatta
* Tuffikartio
* Tuffipikkutiilimuuri
* Mutapikkutiili
* Mutapikkutiililaatta
* Mutapikkutiiliportaat
* Mutapikkutiilimuuri
* Mutatiilisalaovi
* Mutatiililuukku
* Prismariini
* Lasuriittikaakeli
* Lasuriittikaakelilaatta
* Lasuriittikaakeliportaat
* Pohjaliuskekivitiilisalaovi
* Pohjaliuskekivitiililuukku
* Pohjaliuskekivikartio
* Vinssi
* Vaalea puuseinä
* Tumma puuseinä
*Tiedosto:Punainen puuseina.png Punainen puuseinä
*Tiedosto:Vihrea puuseina.png Vihreä puuseinä
* Ruudullinen lasi
* Värjätty ruudullinen lasi
* Ruudullinen lasipaneeli
* Värjätty ruudullinen lasipaneeli
* Kirjahyllysalaovi
* Tammipalkki
* Kynttilä
* Kynttelikkö
*Lyhty Lyhty
* Seinälyhty
* Karkea multalaatta
* Divaani
* Olkisänky
* Rakennusteline
* Tulisija
* Tynnyri
* Köysi
* Kalterit
* Raide
*Ketju Ketju
* Mylly
*Mustakivi Mustakivi
*Kullattu Mustakivi Kullattu mustakivi
* Koristeellinen dioriittitiili
* Olkikuutio
* Olkiportaat
* Olkilaatta
*Juurtunut multa Juurtunut multa
*Katedeeri Katedeeri
* Tummatammikartio
* Kuusikartio
* Puusäleikkö
* Kuusipaneeli
*Paperilyhty Paperilyhty
*Levysoitin Levysoitin
* Ruohokuutio
*Podsoli Podsoli
* Kvartsikuutio
* Kvartsimosaiikki
* Kvartsitiilet
* Kvartsilaatta
* Kvartsitiililaatta
* Kvartsiportaat
* Kvartsitiiliportaat
Ruoka ja juoma
* Banaani
* Mustikat
*Puolukat Puolukat
* Viinirypäleet
* Mustikkapiirakka
* Omenapiirakka
* Onnenkeksi
* Kurpitsapiirakka
* Leipä
*Keksi Keksi
*Kakku Kakku
* Suola
Sisustusesineet
* Karttapallo
* Maalausteline
* Mustepullo
* Peili
* Potretti
* Teleskooppi
*Kello Kello
* Lautanen
* Kulho
*Puinen tähtifiguuri
* Vaaka
Muut esineet
* Avain
*Avainmuotti
* Lukko
* Kukkakimppu
* Kultalevy
* Kultatanko
* Kirjoitettu paperi
* Leimasin
* Vaha
* Kirjekuori
*Kompassi Kompassi
* Rautatanko
* Rautalevy
* Rautaterä
* Rengashaarniskan palanen
* Rintalevy
* Kyrassi
* Jalkasuoja
* Rautasaapas
* Sideharso
* Jakkara
*Satula Satula
*Talutushihna Talutushihna
*Kaukoputki Kaukoputki
*Onkivapa Onkivapa
*Hehkumuste Hehkumustepussi
*Hehkukehys Hehkukehys
* Taulukangas
* Sivellin
* Paletti
* Naula
* Neula
* Ruoska
*Viirikuvio (Laiva) Viirikuvio (Laiva)
*Viirikuvio (Lilja) Viirikuvio (Lilja)